Will Wilde a The Bladderstones zahrají v Club Kině

Foto: z archivu organizátora

ČERNOŠICE – Vynikající britská bluesrocková kapela Will Wilde a české trio podobného ražení The Bladderstones zahrají 31. ledna od 20 hodin v Club Kině v Černošicích.

Will Wilde z anglického Brightonu přiveze kolekci zemitého, syrového texaského blues, prověřenou klasiku a úpravy jazzových standardů pro královskou foukací harmoniku. Will Wilde patří mezi absolutní špičku současné anglické bluesrockové scény, ve hře na foukačku má pět nominací na British Blues Award, v roce 2019 vyhrál „The Blues Matters Award“.

Na českém turné kapelu doprovodí stálice české bluesové scény, blues-power-crossoverová kapela The Bladderstones, která na české hudební scéně působí od roku 2013, ovšem její duch, baskytarista a zpěvák Johnny Jůdl je velmi zkušeným hudebníkem. Leckoho nicméně překvapí druhy dvou židlí, na kterých sedí. Zatímco The Bladderstones můžeme označit za kapelu bluesrockovou, Jůdl je ale známější jako baskytarista, fagotista a hráč na elektrickou kytaru populárního alternativního Jablkoně.