Vydařený vstup do nadstavbové části i play off

Dobřichovické volejbalistky si z Brna přivezly pět bodů. Foto: archiv týmu

Dobřichovické volejbalistky vstoupily do nadstavbové části první ligy dvěma výhrami. Dařilo se také týmu mužů, který dělí od postupu do dalšího kola play off jediný úspěšný duel.

Volejbalistky řešily před výjezdem na nejdelší výlet v rámci nadstavbové části do Brna problémy se sestavou. Zdravotní stav nedovolil nastoupit ani jedné z blokařek, které tak na palubovce Moravské Slavie musely zaskočit smečařky. A oba duely proti vítězkám základní část druhé prvoligové skupiny zvládly na jedničku. Stejně jako ostatní hostující hráčky.

Zatímco první duel rozhodly Dobřichovice až v páté sadě, o den později vyhrály hladce 3:0 na sety a z moravské metropole si tak odvezly pět bodů. V tabulce nadstavbové části jsou třetí, o další body si zahrají v pátek 9. a v sobotu 10. února v domácí hale proti soupeřkám z Hronova.

Trenér volejbalistů Jakub Koloušek od svých protějšků už před play off slýchával, že právě jeho tým je hlavním aspirantem na triumf v první lize. Základní část dobřichovičtí volejbalisté vyhráli a v úvodním kole vyřazovací části zatím roli favorita potvrzují. SK Brno na své palubovce dvakrát smetli 3:0 na sety a sérii hranou na tří vítězství mohou ukončit už tento pátek na půdě soupeře.

V případě porážky budou mít svěřenci kouče Kolouška další pokus o den později, případný pátý rozhodující duel o postup by se odehrál následující týden v Dobřichovicích.

(ph)