V rychlíku do Berouna nově ušetříte s jízdenkou PID

Ilustrační foto: archiv

Cestování vlakem je nejen na Berounsku levnější. Nově je možné v rychlících využívat předplatní kupony Pražské integrované dopravy (PID) a jízdenky PID na jednotlivou jízdu.

Lidé cestující z Berouna nebo do něj se tak budou moci těmito doklady prokazovat například v rychlících č. 16 (Praha – Beroun – Zdice – Hořovice – Kařez) nebo č. R26 (Praha – Beroun – Zdice – Lochovice – Příbram).

Zapojení těchto rychlíků do systému PID by mělo výrazně ulehčit dnešním osobním vlakům, které hlavně ve špičkách bývají hodně vytížené.

„Jen z Berouna a jeho bezprostředního okolí jezdí do Prahy každý den několik tisíc lidí. Pokud jste chtěli jet vlakem na jízdenku PID do Prahy, mohli jste doteď využít jen pomalejší osobní vlaky. Proto rozšiřujeme nabídku i o 19 rychlíků, které z Berouna do Prahy v pracovní dny jezdí. A stejně tak se zlepší cestování rychlíky v Příbrami, Jincích, ve Zdicích, Hořovicích, Kařezu, Rakovníku nebo třeba ve Stochově a Novém Strašecí,““ řekl radní Středočeského kraje pro oblast dopravy František Petrtýl.

Kromě rychlejší jízdy lidé také ušetří. Například z Prahy do Berouna cestující nad 15 let s Českými drahami nyní zaplatí 1792 Kč za měsíc. Kupon PID je ale vyjde na 1130 Kč bez Prahy, 1470 Kč s Prahou. Čtvrtletní varianta je ještě výhodnější. ČD 4 736 Kč oproti 3000 Kč PID bez hlavního města a 3 880 Kč s cestováním po pražské metropoli.

Spokojení jsou také cestující, kteří rychlíky nejezdí pravidelně. I oni mohou využít kupon PID, který je vyjde levněji, než kdyby si koupili jízdenku u okénka ČD. Zvláště bez jakékoliv slevy.

(red)