Na stezce ze Srbska do Berouna se objevila zevlítka

zevlitka2Originální zevlítka slouží návštěvníkům cyklostezky Po stopách českých králů v Berouně.

Už si tak můžete obouvat brusle na přezouvací lavičce. Vyzkoušet, jak se vám sedí v uvelebítku, svačidle, na lavičce se stojanem nebo jen tak na kostičkách. Využít můžete i hrací lavičku.

Těchto šest zevlítek rozmístěných podél cyklostezky na Hýskov a do Srbska navrhli a vlastníma rukama vyrobili studenti architektury během workshopu, který probíhal na náměstí Joachima Barranda poslední víkend v červnu. „Byla to moc příjemná akce a spolupráce. Zevlítka vypadají skvěle a originálně,“ řekla starostka města Šárka Endrlová, která se výroby také osobně zúčastnila.

Nevšední vzhled mobiliáře je dán materiálem – na výrobu bylo spotřebováno kolem 60 dřevěných palet. Studenti se do práce pustili s nadšením, takže se vše povedlo dokončit i přes částečnou nepřízeň počasí. K práci hrály kapely, program zpestřila divadelní vystoupení a podařilo se zapojit i kolemjdoucí. „Účast místních na průběhu celé akce je pro nás velmi důležitá, děkujeme všem za podporu. Veřejnost se mohla zapojit poprvé už při výběru zevlítek a hlasovat na webu a na výstavě v knihovně,“ zrekapitulovala studentka Eva Kubjátová.

Na září připravují organizátoři další workshop, tentokrát v Koněprusech. Stavebním materiálem bude sláma, dřevo, kámen a hlína. Účastníci jsou opět z řad studentů architektury, ale průběh akce se bude lišit – návrhy vzniknou přímo na začátku workshopu a hned budou realizovány jednotlivými týmy. Workshop se bude konat od 10. do 15. září.

(pš)