Vydařený start. Dobřichovice domácí duely zvládly

Foto: archiv týmu

Dva domácí zápasy, dvě výhry. Prvoligovým volejbalistům Dobřichovic vyšel vstup do nového soutěžního ročníku na jedničku. I když nebyl na první pohled úplně jednoduchý.
Na úvod totiž čekal tým trenéra Jakub Kolouška jeden z nejtěžších soupeřů – Turnov. Loňský vítěz první ligy ovšem dorazil do Dobřichovic se značně oslabeným kádrem, řadu hráčů do utkání nepustilo zranění či nemoc. Domácí toho dokonale využili a po výhře 3:1 si připsali první výhru do tabulky druhé nejvyšší volejbalové soutěže.

Hned o den později nastoupily Dobřichovičtí proti hráčům Matematicko-fyzikální fakulty Praha. Jeden set sice domácí znovu ztratili, ale ostatní ovládli a vyhráli stejně jako předchozí duel 3:1 na sety.

„Jsem spokojený. A to nejen s výsledky úvodních zápasů, ale také s přístupem hráčů,“ pochvaluje si kouč Jakub Koloušek, který po loňské sezoně definitivně ukončil hráčskou kariéru a z palubovky se přesunul na trenérskou lavičku.

Kolouška musí těšit i pohled na tabulku. Dobřichovice vybojovaly jako jediný tým v úvodních duelech plný počet šesti bodů a vyhřívají se na prvním místě. Vedení se pokusí uhájit i po návratu z Moravy. V pátek 29. září se Dobřichovice představí na půdě SK Brno, o den později změří síly s domácím Starým Městem.

(ph)