Volejbalistky jsou mezi krajskou elitou

Foto: z archivu SVBC

DOBŘICHOVICE – Do finálové skupiny krajského přeboru kategorie do 18 let postoupily volejbalistky dobřichovického klubu SVBC. Navzdory oslabené sestavě v rozhodujícím duelu o třetí místo ve skupině B zaskočily starší a fyzicky vyspělejší tým Rakovníka, který na jeho palubovce po bojovném výkonu porazily 3:1 na sety. Na postupu do skupiny o 1. až 6. místo už nemohla nic změnit ani porážka 0:3 s dosud suverénními Roztoky.

Ve hře o medaile se po dvou ze tří částí krajského přeboru drží také starší žákyně. Ve vyrovnané soutěži skončily znovu čtvrté a o tuto příčku se dělí i v průběžném pořadí. Mají ale minimální ztrátu na týmy před sebou,  ve třetím kole i na případném finálovém turnaji ji mohou smazat. Další důležité zápasy je čekají koncem ledna.

V přeboru Středočeského kraje dominuje tým SVBC v kategorii do 20 let. Po dvanácti kolech stále neztratil ani bod. Před druhými Hořovicemi vede už o třináct bodů.

Jádro týmu tvoří extraligové kadetky. V posledním kole se jim příliš nedařilo. Ve skupině B o víkendu 25. a 26. listopadu prohrály všechny tři zápasy, i když dva z nich až v tiebreaku. Pro další, lednové kolo se tak propadly do třetí výkonnostní skupiny.

Mladému týmu ve druhé lize žen patří před vánoční pauzou třetí příčka ve skupině A.

(kab)