Letovák získal třetí místo v soutěži radničních zpravodajů

LETY – Čtvrtý ročník soutěže Radniční listy přinesl radost do Letů. Jejich Letovák totiž získal třetí místo v celostátním kole v kategorii obcí do dvou tisíc obyvatel. Celkem bylo v roce 2023 hodnoceno 86 radničních listů.

Letovák dostal 46 bodů z celkových 50. Porota se jednomyslně shodla na velmi vysoké obsahové kvalitě periodika, které podává ucelený obraz o životě v obci. Zpravodaj podle něj informuje objektivně a občanům poskytuje komplexní a praktické informace a v kategorii obcí do dvou tisíc obyvatel se jedná o velmi nadprůměrné periodikum. „Letovák je na poměry menších obcí zcela unikátní v tom, jak podrobně informuje o chodu obce, zejména o činnosti radnice. Často tak činí opravdu podrobně a faktograficky, což určitě není od věci, a naopak to dává radničnímu periodiku smysl – má především informovat o důležitých věcech, týkajících se rozvoje obce, rozhodnutí zastupitelstva, hospodaření atd. V tomto je Letovák patrně nejlepší z letošních radničních listů obcí do 2 tisíc obyvatel,“ napsala porota soutěže v hodnocení.

Úspěch Letováku samozřejmě těší starostku obce Barboru Tesařovou, podle níž je PR stránka práce radnice na velmi vysoké úrovni. „Na druhé straně díky obrovskému úsilí vynaloženému na projektech v obci – ať technického, kulturního, nebo vzdělávacího charakteru, aktivnímu zapojení školy a školky, je o čem psát. Naše snaha udržet články čtivé, krátké a úderné, s proložením kvalitních fotografií, má své opodstatnění,“ říká Barbora Tesařová.