Volejbalistky dominovaly a jsou v lize!

Volejbalistky Foto: archiv klubu

DOBŘICHOVICE – Skvělými výkony porazily volejbalistky letovského klubu SVBC do 20 let Ústí nad Labem, Choceň, Meteor Praha B i Pardubice a se ztrátou jediného setu ovládly kvalifikační skupinu B. V příští sezoně si tak zahrají druhou ligu ve své věkové kategorii.

Budou v ní bojovat prakticky stejné hráčky, protože aktuálně byly mladší než jejich soupeřky. Základ týmu zároveň hrál extraligu do 18 let. V ní na závěrečném turnaji SVBC vyhrál dva ze tří zápasů, když porazil Ostravu a Prostějov. Celkově mu patří v elitní republikové soutěži osmá příčka.

Činily se i mladší žákyně, které na závěr sezony zvítězily v šesti z posledních sedmi zápasů. V červeném minivolejbale získaly Alžběta Burešová a Dominika Cieslik bronzovou medaili v krajském finále.

Výkony z loňského roku přinesly klubu vedenému Alešem Nečesaným hned několik lokálních ocenění. SVBC bylo vyhlášeno nejlepším mládežnickým klubem ve Středočeském kraji za rok 2023. Zakladatel klubu Nečesaný získal cenu pro nejlepšího trenéra v okrese Praha-západ, trofej si odnesly také jeho svěřenkyně Anna a Kateřina Pavelkovy.Tyto osmnáctileté dívky vybojovaly v národní kvalifikaci právo reprezentovat ČR v Nations Cupu dospělých. Pomáhaly elitnímu českému páru Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová v boji o OH v Paříži. Všechny své zápasy Pavelkovy vyhrály, ale Češky nakonec podlehly Finkám a kvótu nezískaly.

Od září v letovském klubu rádi uvítají nové posily. Zájemkyně o přípravku určenou dívkám od šesti do deseti let se mohou obrátit na Kateřinu Hallmann (721 867 508). U Aleše Nečesaného (602 236 751) se mohou hlásit i starší děvčata, která budou zařazena do některé z tréninkových skupin podle své pokročilosti.