Volejbalisté Dobřichovic si zahrají o prvoligový titul

Foto: TJ Sokol Dobřichovice

Finále volá. Dobřichovičtí volejbalisté zvládli bez větších potíží i druhé kolo prvoligového play off a o celkové prvenství se utkají s Beskydami. Výtečnou formu si drží i družstvo volejbalistek.
V úvodním kole vyřazovací části si poradili s SK Brno hladce 3:0 na sety a roli favorita potvrdili volejbalisté také v semifinálové sérii s týmem Matematicko-fyzikální fakulty Praha. Po domácích výhrách 3:0 a 3:2 na sety zamířili na palubovku pražského soupeře s tím, že pokud uspějí, mají postup v kapse. A vyšlo to. Svěřenci kouče Jakuba Kolouška vyhráli opět hladce 3:0 a mohli se začít připravovat na finále.

V něm narazí na Beskydy, které vyřadily Turnov. V boji o prvoligový titul se tak představí dva nejlepší celky základní části. Dobřichovice tabulku ovládly, i proto finálová série hraná na tři vítězné duely začne a případně také skončí na jejich palubovce. První zápas je na programu v pátek 16. března.

Volejbalistky vstoupily do druhé poloviny nadstavbové části, ve které stále nepoznaly ani jednou hořkost porážky. V domácím prostředí si naposledy dvakrát poradily 3:0 a 3:1 na sety s brněnskou Moravskou Slavií a v šestičlenné tabulce jsou i nadále druhé se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí České Budějovice. K dalšímu dvojutkání nastoupí v pátek 16. a v sobotu 17. března v severočeském Hronově.

Volejbal, 1. liga mužů – finále play off:
1. zápas: pátek 16. března 18:00 Dobřichovice – Beskydy
2. zápas: sobota 17. března 17:00 Dobřichovice – Beskydy
3. zápas: pátek 23. března 18:00 Beskydy – Dobřichovice
případný 4. zápas: sobota 24. března 17:00 Beskydy – Dobřichovice
případný 5. zápas: pátek 30. března 18:00 Dobřichovice – Beskydy

(ph)