Všeuměl Vlasta Redl dnes rozezpívá černošický klub

Foto: Dáša Borovská

V pondělí 11. prosince od 20 hodin se v Klub Kině Černošice odehraje koncert Vlasty Redla. Známého zpěváka, který úspěšně kombinuje moravský folklór s moderními prvky.

„Zvu vás na náš recitál písničkáře. Píšu náš, protože tam se mnou přijede kompletní Tichá parta, což je v podstatě celá naše kapela bez bicích: saxofonista Michal Žáček (alternuje ho Ruda Březina), kytarista Matěj Morávek, klávesista Borek Nedorost a Martin Gašpar (alternuje ho Tomáš Koudelka), který pro tuto sestavu vymění baskytaru za kontrabas, a nejspíš i já. Třebaže písničky jako Přijdu hned, Hrála mi Julii a podobné hraji i nadále sám, arzenál nástrojů hudebního doprovodu – jakkoli velmi decentního – nám dovoluje zahrát věrně také skladby, na něž bych si sám netroufl: Ještě mi chvilku zpívej, Jak vlastně vypadáš… A protože Maťko stihne při hraní ještě vyklepávat rytmus prsty do korpusu basy, dovedeme představit i věci jako Přišel čas, Montér blues a jiné. Naučili jsme se tak dokonce Vlaštovku. Inu, kdo nevěří, ať tam běží,“ říká Vlasta Redl.

Jak známý umělec píše na svém webu, je samorostlý všeuměl – skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, který se podílel na téměř 60 albech, taktéž autor divadelní a filmové hudby. Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná. Snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues). Sám umí hrát na několik hudebních nástrojů, například na kytaru, klávesy či mandolínu.

(lh)