Černošice se prokousaly do finále krajské ligy!

Jízda černošických hokejistů v play off krajské ligy pokračuje. V semifinálové sérii si dvakrát poradili s Čáslaví a po dvou letech si opět zahrají finále. V něm vyzvou Benešov.

Po postupu přes Rakovník určil pavouk vyřazovací části soutěže Černošicím jako semifinálové soupeře hráče Čáslavi, kteří jako nováčci krajské ligy překvapivě dokráčeli až mezi čtveřici nejlepších týmů. I tak ale bylo mužstvo kouče Luďka Záhorského pasováno do role favorita, což také v úvodním duelu na svém ledě jasně potvrdilo.

Hosté sice zkraje druhé dvacetiminutovky dokázali snížit na 1:2, ale ještě do konce třetiny zařídili Krudenc s Vraným svému týmu vedení o tři góly. V závěrečné třetině se prosadil ještě Vladyka, který tak zpečetil jasnou výhru Černošic 5:1.

Druhé utkání na zimní stadionu v Čáslavi už tak jednoznačné nebylo. Černošice se dvakrát dostaly do dvoubrankového vedení, domácí ale vždy dokázali snížit na rozdíl jediné trefy. I na branku Krudence z 52. minuty našla Čáslav odpověď, srovnat ale nedokázala. Hostující celek mohl po výhře 3:2 spustit postupové oslavy.

Černošičtí hokejisté se do finále play off probojovali po roční odmlce. V sezoně 2015/2016 si o celkové prvenství v nejvyšší středočeské soutěži zahráli s Mělníkem, kterému ovšem podlehli 0:2 na zápasy. Jak si povedou letos? V sérii hrané rovněž na dva vítězné duely se utkají s Benešovem, který v základní části dokázali na svém ledě porazit. Finále startuje již ve středu 7. března.