VIDEO: Peklo v hotelu Westminster diváky nadchlo

K Dobřichovicím už tradičně patří kultura, a obzvlášť v létě si ji tu mohou všichni zájemci užít dosyta. I letos se na nádvoří zámku celý měsíc konaly Dobřichovické divadelní slavnosti.

Během nich bylo uvedeno několik her, mimo jiné i úspěšný kus Brouk v hlavě v podání místní Dobřichovické divadelní společnosti (DDS). Premiéru pak měla komedie Peklo v hotelu Westminster.

Také „Peklo“ nastudovala DDS v čele s režisérem Petrem Říhou, který vsadil kromě sebe na osvědčené herce Jiřího Šafránka, Jana Seidela, Hedviku Hájkovou, Janu Kroupovou, Alenu Říhovou nebo Petr Bendla. Vedlejších rolí se zhostili Jiří Geissler, Stanislava Čížková, Jitka Vosková, Kateřina Filla Věnečková a Olga Vokurková. Výkony všech byly pozoruhodné, takže není divu, že si od diváků pokaždé zasloužili obrovské ovace. Pět ze sedmi představení bylo beznadějně vyprodáno, celkem hru vidělo na 1 200 diváků.

Letošní Dobřichovické divadelní slavnosti jsou tedy minulostí. Prostřednictvím DOBNET TV si ale nyní můžete komedii Peklo v hotelu Westminster připomenout. Pokud jste ji neměli možnost vidět, přijďte se podívat 19. listopadu do pražského divadla ABC, kde ji Dobřichovická divadelní společnost uvede ještě jednou.

(vs, lh)