VIDEO: Kino Řevnice má premiéry a císařovnu v bufetu

kino_revniceV řevnickém kině se po digitalizaci můžeme těšit nejen na lepší zvuk i obraz, ale také na zařazení premiérových filmů. Natáčela o tom Dobnet TV.

Na zakoupení nové promítačky a zvuku byly potřeba nemalé prostředky. Digitalizace mohla proběhnout díky dotaci bez mála 2 miliony od Mas Kalštejnsko v rámci strategického plánu Leader z programu rozvoje venkova.

Kino také uzpůsobuje svůj program různým potřebám. Na své si přijdou filmoví gurmáni, milovníci premiérových snímků, maminky s dětmi, děti, teenageři, ale třeba i školy. Ty si mohou dokonce objednat téměř jakýkoli film včetně doby promítání. Do řevnického kina můžeme zajít i na divadlo nebo třeba přímý přenos. Jako tomu bylo v létě, kdy diváci „naživo“ zhlédli vystoupení slavných Monty Pythonů z divadla v Londýně. Výběr kulturního vyžití je velmi pestrý.

Výhodou lokálních kin je jejich dostupnost z hlediska vzdálenosti i milý a flexibilní přístup provozovatelů. To vyžaduje starost lidí, které daná práce baví, protože provozovat kino v místních podmínkách často znamená pracovat nad rámec povinností. V Řevnicích se můžeme potkat s takovými vychytávkami, jako je několik dek přichystaných pro zimomřivé diváky nebo příjemný bar, kde občas obsluhuje dokonce i císařovna. V multiplexech na něco podobného narazíme jen stěží.

(lh, vs, jm)