Tenistka Haňkovská si zahrála o turnajový titul

Vpravo poražená finalistka Veronika Haňkovská
Zdroj: Sportclub Řevnice

Mladší žákyně Veronika Haňkovská v poslední době šíří dobré jméno tenisového Sportclubu Řevnice. Jedenáctiletá tenistka si zahrála v krátkém sledu za sebou už druhé turnajové finále. A nechybělo mnoho, aby ho vyhrála.

V Březnici chybělo Haňkovské jen pár míčků od toho, aby domů odjela jako vítězka. V klíčové bitvě prohrála 6:7 (12), 4:6. První dvě soupeřky tenistka z Řevnic porazila relativně jednoznačně, semifinále proti nejvýše nasazené Kristýně Tesařové z Lokomotivy Plzeň už nabídlo daleko dramatičtější podívanou.

„Zápas se od začátku vyvíjel dobře pro Veroniku, první set vyhrála 6:2 a psychicky poněkud labilní soupeřka na obrat rozhodně nevypadala. K němu téměř došlo za stavu 5:2 ve druhém setu, kdy Veronice chyběl jediný game k vítězství. Tesařová se zázračně uklidnila a stáhla stav až na 5:5. Potom se Veronika zvedla, mohutně sama sebe povzbuzovala a potřebné dva gamy k postupu uhrála,“ popisují semifinálový boj stránky Sportclubu.

V boji o celkové prvenství se Veronice postavila do cesty o rok starší Šárka Zíková, reprezentující TK Hluboká nad Vltavou. Finále bylo vyrovnané, první set s velkým množstvím dramatických výměn došel až do tiebreaku, který nakonec vítězně ukončila Zíková. Veronika se poté sice zlepšila, ale druhý set rovněž ovládla hráčka z Hluboké nad Vltavou.

„Druhé místo je pro Veroniku velkým úspěchem a se svým výkonem na turnaji může být maximálně spokojená,“ hodnotí vystoupení své svěřenkyně zástupci řevnického tenisového Sportclubu.

(ph)