První listopadový víkend je ve znamení běhu

Orientační závod. Foto: archiv pořadatele

Hned dvě akce, které vytáhnou milovníky běhu do přírody, se konají o prvním víkendu v listopadu. První je v Řevnicích a druhá ve Všenorech. U obou se pobavíte a nejspíše i zapotíte.

Lesní slalom je opět tu!
Ski klub Řevnice pořádá v sobotu 3. listopadu od 10 hodin 43. ročník Lesního slalomu. Koná se jako obvykle, tedy na modré turistické cestě mezi řevnickou vodárnou a Lesním divadlem. Prezentace začíná v 9:30. Závodníci budou rozděleni do 11 věkových kategorií, od dětí po dospělé. Na ty nejlepší čekají v cíli hodnotné ceny.

Za orienťákem do Všenor
Běžci z USK Praha zvou na závody v orientačním běhu. Uskuteční se v neděli 4. listopadu. Centrum akce najdete na louce u sportovního centra Olympia Wellnes ve Všenorech, kde také pohodlně zaparkujete auto, nebo sem dojdete z blízké vlakové zastávky.

„Kromě závodních tratí finálového klání oblastního žebříčku pro Prahu a Středočeskou oblast jsme připravili i tratě pro veřejnost – dvě snadnější a neměřené a dvě již trochu náročnější, tréninkové,“ popisují organizátoři.

Nejvhodnější pro seznámení s pravým orienťákem bude zhruba dvoukilometrová trať (P1) určená pro děti s doprovodem nebo celé rodinné týmy. Stejně nenáročná je i delší trať s označením P3, kterou by měl zvládnout každý, kdo se chce proběhnout nebo projít s mapou.

Nejtěžší tratě T3 a T5 už prověří schopnost orientace. Je na ně třeba mít elektronický čip, a to svůj vlastní, nebo zapůjčený od pořadatelů. Prezentace pro soutěžní a tréninkové tratě proběhne od 9 do 10:30 hodin, pro neměřené tratě P1 a P3 do 12 hodin.

(red)