Vernisáž výstavy Tváře odjinud

V expozici s názvem Tváře odjinud představí v srpnu své  fotografie v sále kláštera MUDr. Pavel Hartl.

Prim. MUDr. Pavel Hartl, nyní již emeritní přednosta plastické chirurgie Fakultní nemocnice v Olomouci, se v rámci své profese díval zblízka do lidských tváří. Tato nutnost a potřeba se stala pro něj zároveň i koníčkem. Cestuje po světě, pozoruje a někdy také fotografuje lidské tváře. Ze své sbírky předkládá některé z nich – z Thajska, Bali, Paraguaye, Papuy – Nové Guiney, Trobrianských ostrovů, Austrálie, Kamerunu, Keni, Etiopie a Japonska.

Pavel Hartl říká: „Lidská tvář je nejúžasnější dílo přírody, je to okno do duše člověka. Dopřávejte si silné zážitky z fyziognomie lidských tváří. Naučte se nezaujatě dívat na lidskou tvář u různých ras – objevíte spoustu nových prožitků. Cestujte do odlišností. Tam, kde jste to neviděli, objevíte svéráznost, krásu, ušlechtilost i smyslnost. Hranice normy jsou v dnešní době širší než dříve. Umožňují nám volit z mnohého. Úžasná antropologická rozmanitost lidí naší planety je stejně důležitá jako rozmanitost kulturní. Představuje naše velké bohatství, kterého je nutno si vážit – s potěšením a pokorou.“

Na vernisáž jste zváni v neděli 10. srpna 2014 v 15 hodin.

Expozice potrvá do neděle 31. srpna 2014.

Expozice na Skalce jsou přístupny v sobotu, neděli a svátek od 10 do 17 hodin, v úterý-pátek od 13 do 17 hodin. Dobrovolné vstupné z výstav bude věnováno na obnovu areálu Skalka.

(red)