Vemte děti do Meandru na pohádku o princezně z obrázku

Přeneste se do doby králů, princezen a rytířů! Principálem divadla je Pepíno von Dráček. Foto: Divadlo Basta-fidli

ŘEVNICE – V neděli 13. listopadu přijede do řevnického coworkingového centra Meandr divadlo Basta-fidli s loutkovou pohádkou o princezně z obrázku. Představení začíná v 15.30 hodin, hodí se pro děti od 4 do 8 let věku a je plné nejrůznějších zvuků.

Princezna totiž žije jen hudbou, a tak si chce vzít jen toho, kdo jí zahraje na čtyři nástroje, které ona nezná. Muzikant Pepíno – v podání loutkoherce, muzikanta a režiséra a také principála divadla – musí princeznu za každou cenu spatřit. Jenomže napřed musí sehnat nástroje, které by jí představil, a tak pro ně vyráží na krkolomnou cestu do světa. Podaří se mu objevit a posléze princezně představit neznámé středověké nástroje, které skutečně dříve existovaly, jako jsou třeba cistra, šalmaj, brumle, gemshorn…

Divadlo Basta-fidli provozuje principál Pepino von Dráček, který vystudoval DAMU a k produkci svých představení zve profesionální výtvarníky, scénáristy a technology. Jeho divadla jsou plná překvapení, hudby a technicky podivuhodných loutek. Toto je třetí pohádka, kterou v Meandru odehraje.