Vánoční koncerty a Rybova mše potěší i letos

Foto: archiv
Foto: archiv

Hned několik vánočních koncertů bude k poslechu během prosince v Řevnicích. Patří k nim například 17. prosince koncert sboru Canto Carso v Lidovém domě nebo tradiční Rybova mše na Štědrý den před Modrým domečkem.

Smíšený pěvecký sbor Canto Carso vystoupí s vánočním programem na velkém koncertu v Lidovém domě v Řevnicích 17. prosince od 18 hodin. O adventu se Canto Carso představí ještě 18. prosince v Srbsku a 21. prosince na Mořince, kde zazpívá Českou mši vánoční.

Česká mše vánoční Hej mistře Jakuba Jana Ryby pak bude znít tradičně na Štědrý den od 13 hodin na řevnickém náměstí. Před Modrým domečkem bude k dostání svařák a dětský punč i cukroví. „Těšíme se na vás i letos 24. prosince. Řevnický příležitostný sbor zde pod taktovkou známého a oblíbeného dirigenta a sbormistra Lukáše Prchala zazpívá mši vyprávějící příběh Kristova narození. Nenechte si ujít tento nevšední zážitek. Přijďte se zaposlouchat do líbivých tónů, setkat se zde s přáteli a známými, sdílet adventní i celoroční zážitky a umocnit sváteční náladu,“ zvou z Modrého domečku.

Světlo z Betléma si obyvatelé Řevnic budou moci odnést do svých domovů na Štědrý den. Od 9 do 11 hodin je u Zámečku budou rozdávat členové vodáckého skautského oddílu Bobři.

(pn)