V radotínských lázních se chystá Velký dětský den

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

V sobotu 28. května se  v radotínských Říčních lázních odehraje zábavné odpoledne pro malé i menší s názvem Velký dětský den. Návštěvníci se mohou těšit až na třicet stanovišť se soutěžními disciplínami i čirou zábavou.

Nejrůznější zábavu pro děti připravují různé organizace z celého Radotína: škola, školky, junáci, turistický oddíl, vodáci, hasiči, nízkoprahový klub či cykloprodejna.

U hlavního podia se chystá Turnaj krále Karla IV. Při příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV. zve Městská část Praha 16 na turnaj všechny rytíře, lapky, rádce, princezny a šlechtice i kejklíře, aby se předvedli před zraky krále i všech jeho žen.

Čeká na ně Dětský den plný příprav slavnosti – v soutěžích, udatnosti a líbeznosti nejen v dobových šatech a kostýmech dokáží králi a císaři svou podporu pro upevnění panovnické moci v Českých zemích. I oni tak rozhodnou o výstavbě Karlštejna, nebo mohou přidat ruku k sochařskému dílu a pomoci zhotovit třicet soch pro Karlův most, kteréhož maketa vznikne právě v Radotíně, a to na lávce přes Berounku.

Kdokoli může být také pasován na rytíře, šlechtice, skutečnou princeznu či dvorní dámu nebo se třeba stát vyvolenou Karlovou manželkou.

Dětským dnem se tak díky interaktivnímu divadlu všichni přenesou do doby, v níž ožívá sen o naší nebojácnosti a velikosti. Nebude problém si v královských dílnách vyrobit vlastní královskou pečeť, korunu, dukát, věnec pro rytíře, přilbu pro rytíře a další potřebné rekvizity. Bubenická škola naučí přichystat fanfáru či gradovat turnaj. Divadelní představení Čtyři tajemství Karla 4. v podání Petrpaslíkova divadla pak ukáže krále Karla také v zajímavých životních situacích a jeho poddaní a rádcové v publiku mu jistě rádi pomůžou v závažných rozhodnutích.

V provozu bude i královský fotoateliér.

(red)