V Příbrami testují i samoplátce

Foto: ICP

V příbramské nemocnici se na nový typ koronaviru způsobující onemocnění covid-19 mohou testovat i samoplátci. Test prováděný vysoce spolehlivou metodou PCR stojí 2900 korun.
Testy probíhají v odběrovém místě na parkovišti před druhým areálem na Zdaboři. Na odběr je nutné se předem telefonicky objednat na čísle 725 403 919, konkrétně v době od 8 do 10 hodin.

Zmiňovaných 2900 korun je prozatím třeba hradit v hotovosti na vrátnici u vjezdu do areálu II, která je v blízkosti odběrového centra. Jak zaznělo z nemocnice, bude skvělé, když částku budou mít zájemci přesně.

Výsledky testů jsou připraveny na jméno testovaného (ověření pomocí občanského průkazu) do dvou dnů na recepci nemocnice. Pokud má člověk pozitivní test, laboratoř ho kontaktuje telefonicky.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo vyjít vstříc i těm, kteří potřebují potvrzení o negativním výsledku kvůli své práci nebo například cestování. Prozatím budou odběry pro samoplátce fungovat v pilotním režimu. Následně se pokusíme přizpůsobit zájmu veřejnosti a zkušenostem z praxe,“ uvedl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

(red)