Květnová výzva pro cyklistické nadšence

Foto: kolopro.cz

Kristián Hynek, ambasador Kola pro život a jeden z nejznámějších českých bikerů, si pro všechny cyklistické nadšence připravil pořádnou výzvu s názvem 13 kopců.
Úkolem je během května zajet co možná nejlepší čas na okruhu, který měří necelých 53 kilometrů s celkovým převýšením 1 439 metrů.

Start je u Městského úřadu Černošice. Po krátké rovince se vydáte doleva do kopce, do lesa a stále nahoru. Projedete Vonoklasy a dále na Roblín a krátkým sjezdem do Dolního Roblína. Po průjezdu Mořinou kousek vystoupáte a čekají vás dva sjezdy (buďte opatrní). Začnete opět stoupat, poprvé minete dub Sedmi bratří a vystoupáte k lomu Malá Amerika. Dále pak přes Solvayovy lomy do údolí Svatého Jana pod Skalou a do Berouna. Odtud vás čeká odpočinková část po cyklostezce směrem na Srbsko, ale než tam dojedete, musíte ještě překonat jeden náročný výjezd. Ze Srbska pokračujete po červené turistické značce, podruhé minete dub Sedmi bratří a projedete Karlštejnem. Následně vystoupáte na krásnou vyhlídku, přes další brdek se dostanete do Mořinky, sjedete do Karlíka a závěrečným stoupáním do Vonoklas. Po krátkém silničním přesunu se dostanete do sjezdu plného malých klopenek a skokánků. Cíl je opět u městského úřadu.

Podle pravidel musíte mít parťáka. Dvojice se registruje na Sportsoft.cz, poplatek za dvojici je 200 korun. Vše najdete na webu kolopro.cz. Na konci května se vybere 15 nejlepších mužských a 5 ženských dvojic, které se mohou těšit na finále celé výzvy včetně odměny.

(lib)