Vosí hnízdo na letovských májích?

Foto: archiv kapely

Přehlídka folkloru se letos u Berounky neuskuteční. Možná s jedinou výjimkou. Stále s otazníky je konání festivalu v Letech v sobotu 30. května.

„Letos jsme měli v plánu posílit modernější část programu. Netradičně začít již v 10:30 divadlem pro děti i dospělé. Odpolední program s tradičními Notičkami a Oddechovkou z Berouna doplnit druhým pódiem,“ uvedla za pořadatele místostarostka Markéta Huplíková. O finále se měly postarat kapely Vosí hnízdo a  Žlutý pes Revival v čele s  Ondřejem Hejmou. Právě pro muzikanty Vosího hnízda to měla být první příležitost zahrát si spolu po více než dvou měsících. V rozhovoru to přiznává kytarista kapely Libor Chvojka z Letů.

Museli jste rušit nějaké své koncerty, zkoušky?
Pár koncertů samozřejmě padlo, spíš se zhroutilo rozběhlé plánování a domlouvání. Velké koncertní turné po halách ale naštěstí v plánu nebylo.

Máte možnost nějak omezeně zkoušet?
Možnost zkoušet by byla, ale zatím jsme tak neučinili, jsme na home officech a plníme si domácí úkoly.

Na hraní sice nejste finančně závislí, přesto, jak moc se vás omezení dotkla?
Na hudbě opravdu finančně závislí nejsme, to spíš hudba je závislá na nás. Ale pracovně se to dotklo všech. Trochu podpořit nás lidé mohou koupí CD, objednat ho lze na webu vosihnizdo.cz nebo v Plynboudě v Dobřichovicích.

Jak to vidíte s letovskými máji, kde máte hrát?
Rádi bychom si zahráli, ale netroufám si odhadnout. Ale už se hraní nemůžeme dočkat. To ticho je ubíjející.

(pan)