V Lesním slalomu uspěli zejména mladí závodníci

Vyhlášení Lesního slalomu 2017. Foto: archiv pořadatele

V sobotu 4. listopadu uspořádal SKI KLUB Řevnice tradiční lesní slalom. Již 42. ročník oblíbeného závodu proběhl na lehce upravené trati. A hlavně mladí běžci ukázali, že jsou ve formě.

Ředitelem závodu a stavitelem trati byl jako vždy Petr Holý, který doposud nevynechal žádný ročník. I když počasí nebylo ideální, na start se dostavilo 40 závodníků. Příslibem pro budoucnost je rostoucí zastoupení mladších věkových kategorií.

Na klasické trati bylo několik stromů poškozeno při nedávné vichřici a proto, z důvodu bezpečnosti závodníků, byl slalom přesunut blíže k modré turistické cestě. Nová trať byla o trochu delší než v minulých ročnících.

Na závodníky čekaly hodnotné ceny od sponzorů akce. Na zajištění klání se již třetím rokem podílel také Městský úřad Řevnice.

V absolutním pořadí zvítězil Ondřej Procházka velice hodnotným časem 49,4 s a v ženách 15letá Eliška Sudková (56,5 s). O tom, že v mládežnických kategoriích nastupuje velmi silná generace, svědčí i druhá místa v absolutním pořadí: mezi muži Adam Sudek (15 let) a mezi ženami Agáta Geffertová (10 let). Nejmladšími účastníky byli Tabita Granátová a Jarda Kukačka, oba narození v roce 2015.