V Hlásné Třebani představí novou podobu lávky

Foto: Organizátor soutěže

Od pátku 8. do soboty 9. února budou v hlásnotřebaňské sokolovně vystavena návrhy na novou lávku, které se zúčastnily soutěže. Vítězný koncept představí jeden z autorů v pátek navečer.
Když představitelé Hlásné Třebaně hledali novou podobu pěší a cyklistické lávky přes Berounku, rozhodli se pro architektonickou soutěž. Do ní se přihlásilo 21 týmů, ze kterých na základě předešlých referencí vybrali sedm účastníků. Ti měli možnost vytvořit konkrétní návrh lávky, z nichž odborná porota složená z architektů, inženýrů a zástupců obce určila tři nejlepší.

Autory vítězného návrhu jsou členové renomované inženýrské kanceláře Stráský, Hustý a partneři. Porota ocenila především geometrickou eleganci konstrukce, která souzní s okolní krajinou. Zaujaly je dva skloněnými oblouky, mezi kterými je zavěšena mostovka. Konstrukce tak působí jasně, srozumitelně a elegantně ze všech stran.

Druhou cenu získala kancelář Ehl & Koumar architekti s.r.o. za lehkost a transparentnost navržených nosných oblouků. Třetí cena patří Sdružení Pontex & Atelier 6 za zajímavé konstrukční řešení, které kombinuje ocel a beton.

(red)