V Černošicích to rozjedou Schmitzer a Hudba Praha

Foto: archiv organizátora

Hudba Praha Band nebo zpěvák a herec Jiří Schmitzer budou prvními hudebními hosty v roce 2019 v černošickém Club Kině. Jiří Schmitzer tu zahraje 25. ledna, kapela o den později. 

Oba koncerty začínají ve 20 hodin. Jiří Schmitzer je známý herec a písničkář. Sám sebe vidí jako rockera či bigbíťáka bez kapely, to pro své hudební kořeny. Hudební kritika ho povětšinou zařazuje do kastlíku folkařů, zpívajících básníků, prý snad (pro jeden song, ten o dědečkovi, tetičce a veselém rodinném násilí) i punkerů. Ve výsledku je ovšem fuk, která nálepka mu sedí víc a která méně. Protože je to… Schmitzer. A to, že je někdo zařaditelný nejlépe jen do přihrádky se svým jménem, svým stylem, je asi to nejlepší, co se mu může přihodit.

Hudba Praha Band vznikla jako pokračování zaniklé Hudby Praha. Její bývalí členové Vladimír Zatloukal a Jiří Jelínek se rozhodli pokračovat ve stejném duchu a přizvali do kapely bubeníka Ludvíka Emana Kandla. Dále oslovili Zdeňka Hnyka, populárního moderátora Radia 1, který se jako host chopil mikrofonu. Dívčí vokály zpívají Lucie Jandová a Hanka Pospíšilová, na saxofon hraje Kuba Douda. Hudba Praha Band interpretuje největší hity Jasné páky a Hudby Praha.

V předprodeji v Club Kině vás vstupenka na každý z koncertů vyjde na 200 korun, na místě zaplatíte o 50 korun více. Vstupné pro seniory je za 200 korun.

(pan)