V Černošicích pořádají Den se Sokolem

Foto: archiv TJ Sokol Černošice

Členové Sokola po celé republice v tomto týdnu představují veřejnosti svoje sportovní aktivity a další činnost v rámci akce nazvané Sokol spolu v pohybu. Zapojil se do ní i Sokol Černošice.
Ten při této příležitosti přichystal mimo jiné Den se Sokolem pro celé rodiny.

Na středu naplánovali členové černošického Sokola program pro seniory. Od 9 do 10 hodin proběhne lekce zdravotního cvičení, jedná se o otevřenou cvičební hodinu pro muže i ženy. Ve 14 hodin pak senioři vyrazí lesem a v mírném tempu na procházku na Sulavu.

V pátek začne v sokolovně ve Fügnerově ulici výstava věnovaná Všesokolským sletům, zejména účasti černošické jednoty na posledních sletech. Bude možné ji navštívit od 17.30 do 21 hodin. Kdo nebude mít čas, může přijít v sobotu či v neděli, kdy bude výstava přístupná od 14 do 18 hodin.

V neděli 24. září se pak v areálu Sokola uskuteční Den se Sokolem. „Je zaměřen zejména na rodiny, ale účastnit se může samozřejmě každý,“ říká starostka Sokola Černošice Dana Pánková. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet celou škálu sportů a zapojit se do tradičních i netradičních pohybových aktivit. Připraveny budou i různé soutěže a hry.

„V rámci Dne se Sokolem proběhne i Sletová štafeta, která oficiálně odstartuje sletový rok a přípravu na XVI. všesokolský slet 2018,“ doplňuje Dana Pánková.

Během celého týdne navíc mohou zájemci z široké veřejnosti přijít navštívit různá cvičení Sokola dle pravidelného rozvrhu.

 

Foto: archiv TJ Sokol Černošice