Zraněného rogalistu vyprošťoval z větví stromu vrtulník

Zraněný rogalista zůstal v sobotu viset v Černošicích na stromě. Foto: HZS Středočeského kraje

Černošice – Rogalistu se středně těžkým zraněním, který v soboru 22. dubna odpoledne zůstal viset v koruně stromu, zachraňovali hasiči. “Vyprostili ho z větví a předali Letecké záchranné službě. Po nezbytném ošetření byl pacient transportován do nemocnice v Praze Motole,” uvedl Tomáš Bakalář, kapitán Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

Zprávu o rogalistovi visícím i se svým rogalem na stromě v Černošicích v lokalitě Staňkovka přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v sobotu šest minut po 14 hodině od Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Zraněný rogalista zůstal v sobotu viset v Černošicích na stromě. Foto: HZS Středočeského kraje

Operační důstojník vyslal na záchranu muže profesionální hasiče z Řevnic a v rámci mezikrajské spolupráce také hasiče z pražských stanic Smíchov a Radotín. K události vyjela i místní dobrovolná jednotka Černošice-Mokropsy a vzlétl vrtulník Letecké služby Policie České republiky s posádkou pražských leteckých záchranářů.

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje zachraňoval v sobotu odpoledne zraněného rogalistu.

Protože dobrovolní hasiči z Černošic-Mokropsů dobře znají místní terén, rozhodli se jet na místo přes území hlavního města. Cestou se však shodou okolností jako první ocitli u rozsáhlého požáru plechové boudy a neprodleně začali hasit.

Ostatní hasičské jednotky pokračovaly rogalistovi na pomoc. “Ten zůstal zaklíněn i s rogalem na stromě asi ve výšce šesti metrů. hasičům se ho podařilo vyprostit pomocí leteckých záchranářů a palubního jeřábu vrtulníku,” uvedl Tomáš Bakalář. Pilot rogala měl tržnou ránu na stehně, ale byl při vědomí, uvedla pro web Novinky.cz mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

Poté hasiči vyprostili z větví i rogalo, sundali ho ze stromu a předali kolegovi zraněného.