V Berouně vystavují fotografie plné emocí

Foto: KÚSK

V Muzeu Českého krasu v Berouně se můžete potěšit nádhernými fotografiemi Vladimíra Kasla. Výstava představuje průřez dlouholetou tvorbou berounského autora.

Expozice se zaměřuje hlavně na jeho oblíbená fotografická témata, která dokumentují vztah člověka k hudbě, tradicím a zvykům, ale i širokou paletu emocí na živé ulici. Potrvá do 17. listopadu 2019.

Vernisáže výstavy, kterou doprovodily poberounská kapely Třehusk a úvodní slovo Kameela Macharta, se zúčastnil i předseda výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek. “Pan Kasl umí zachytit přirozené a upřímné emoce. Z jeho fotografií to nadšení, konkrétně třeba z masopustního reje, přímo čiší a určitě se přenese i na návštěvníky. Fotografie se tak stávají i přímou výzvou k tomu, abychom se nezavírali do sebe a uměli se ze života i radovat…,” poznamenal Z. Štefek.

Vladimír Kasl žije dlouhou dobu v Berouně, kde pracuje jako dětský lékař. Fotografováním se zabývá od roku 1989, je členem sdružení Berounští fotorici. Častými náměty jeho fotografií jsou krajina a město, reportáže z cest a hudebních akcí. Jeho fotografie jsou zastoupeny v řadě sbírek u nás, v Německu, Itálii i v USA.

(red)