Na berounské základce soutěžili ve střelbě

Foto: Mesto-Beroun.cz

Do tělocvičny základní školy v berounské Preislerově ulici přišlo své dovednosti poměřit 50 účastníků soutěže Berounská vzduchovka, která se konala už počtvrté.
Akci pořádal Klub biatlonu Beroun s podporou města. O trefu do černého se snažilo dvacet devět dětí ve čtyřech kategoriích a o něco početnější skupina dospělých. Střílelo se na závodní terče s kruhy, celkem dvě položky (2×10 ran) a součet obou pak určil výsledné pořadí. Výkony byly velmi vyrovnané a o předních pozicích mnohdy rozhodovaly pouhé milimetry. Děti v letošním roce navíc soutěží o putovní pohár, který získá vítěz celkového pořadí ročníku – tedy únorového a prosincového kola.

V mladších dívkách se na stupně vítězů dostaly: 1. Nella Bartáková, 2. Barbora Vykysalá, 3. Zuzana Špirková. Nejúspěšnějšími mladšími chlapci byli zlatý Antonín Švarc, stříbrný Matyáš Seidl bronzový Marek Volmut. V katetorii starších dívek se umístily první Tereza Krůtová, druhá Kateřina Špirková a třetí Klára Lucáková. Starší chlapci dopadli takto: 1. Filip Bečvář, 2. Viktor Vincent Szitaš, 3. Filip Seidl. A nejlepšími dospělými byli od nejvyšší příčky: Jakub Špirek, Stanislav Klejna a Adéla Berchová.

(red)