Zavřené jsou tahy v Černošicích, Ořechu i Berouně

Foto: archiv

V příštích měsících bude pro řidiče nejspíš nejlepší se vyhnout Černošicím. Začala totiž rekonstrukce hlavního průtahu městem, kvůli které je uzavřena krajská silnice ll/115 v Černošicích.

Pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny je průjezd zcela uzavřen. Obousměrně vede značená objízdná trasa z Radotína přes Třebotov přes Kuchař a Mořinu do Dobřichovic, a opačně. Objízdné trasy pro osobní automobily jsou uvnitř Černošic vedeny po úzkých místních komunikacích a na dvou místech se jejich směry budou křížit.

„V kombinaci se závorami na přejezdu frekventované železniční trati Praha-Beroun lze očekávat významná zdržení, a i pro osobní auta je tak v příštích měsících lepší se Černošicím úplně vyhnout,“ radí starosta Filip Kořínek.

Zcela uzavřen je také průjezd obcí Ořech. Pokračuje také rekonstrukce Plzeňské ulice v Berouně. Od středy 2. května není možné vjet z ulic Plzeňská a Kollárova do velmi frekventované ulice Obchodní, která je příjezdovou komunikací k supermarketům Billa, Kaufland a Penny Market. Objízdná trasa je po celou dobu rekonstrukce Plzeňské ulice v Berouně plánována přes ulici Koněpruskou a kruhový objezd u čerpací stanice OMV u dálnice D5. Omezení se dotkne i pěšího provozu. Chodník podél obchodní zóny v Plzeňské ulici až po křižovatku s ulicí Koněpruskou bude uzavřen a chodci se dostanou do obchodní zóny po přechodu u ulice Kollárova. Od 2. května bude zabezpečována přeprava autobusy městské hromadné dopravy v obou městech zdarma, a to až do 30. června.

(pan)