Policisté z Berouna obnovili sbírku víček

Foto: Policie ČR Beroun
Tomášek s rodiči. Foto: Policie ČR Beroun

Berounští policisté se rozhodli pokračovat ve sbírce plastových víček od PET lahví. Poprosili je o to žáci ze základní školy Tmaň pro svého kamaráda Tomáška, který trpí svalovou dystrofií.

Chlapci a děvčata zaznamenali ukončení sbírky pro nemocného Vládíka, pro kterého policisté z Berouna sbírali víčka od roku 2014. A po medializaci se k nim přidali lidé z celé České republiky. Nejen policisté, ale také soukromé subjekty, základní školy i jednotlivci.

Děti ze Základní školy Tmaň policistům poslaly dopis, ve kterém požádaly o pokračování sbírky pro svého kamaráda z druhého ročníku. Tomášek trpí stejně jako Vládík svalovou dystrofií, ovšem je to prý velký bojovník a přes všechny bolesti a těžkosti, které tuto nemoc doprovází, se snaží svůj handicap překonávat. Spolužáci mají Tomáška moc rádi, snaží se, aby s nimi mohl trávit veškeré školní i volnočasové aktivity. Jenže pro ně potřebuje invalidní vozík nebo kočárek, který je pro rodiče příliš nákladný. Tomáš zatím používá repasovaný kočárek, který však již nesplňuje bezpečnostní normy.

Policisté novou sbírku rádi podpořili. Sběrné místo zůstává i nadále na Územním odboru Policie České republiky v Berouně, přesná adresa je Tyršova 1635, 266 01 Beroun. Víčka je možné posílat poštou, nebo je předat strážcům zákona na kterémkoliv policejním oddělení. Policisté víčka předají do Berouna cestou interní pošty na Oddělení hospodářské kriminality. Balíky a pytle by měly mít označení „VÍČKA“.

(mp)