První česká motorkářka na Dakaru míří do Berouna

Foto: Indigo Racing

Gabriela Novotná je první Češkou, která na slavné Rallye Dakar startovala v jedné stopě. Beseda s ní začne v neděli 25. února v 18 hodin v Pivovaru Berounský Medvěd.

Fanoušci sympatické motorkářky se mohou těšit na její největší zážitky z dakarských etap i ze zákulisí 40. ročníku nejtěžší rallye světa. Její cestu za životním snem doplní videa i obrázky. A bude také prostor na otázky přítomných.

Gabriela Novotná se v těžké soutěži držela statečně. I přes náročné tratě, změny počasí i nadmořských výšek se fyzicky i navigačně cítila dobře a v terénu úspěšně ukrajovala stovky kilometrů. Osudný se jí stal kámen v 10. etapě, který přehlédla, spadla z motorky a zlomila si klíční kost. S bolestivým zraněním odmítla zavolat pomoc a zbylých 90 kilometrů do cíle dojela. Pak už ale putovala k lékařům, kteří jí vystavili stopku.

Přesto se usměvavá bruneta nesmazatelně zapsala do historie. Na start Rallye Dakar nastoupila jako první Češka v kategorii motocyklů. Klíční kost se jí úspěšně hojí a už nyní mluví o startu v dalším ročníku této soutěže.

(lib)