Dobřichovické fotbalisty čeká náročný ‘svatý týden’

Foto: archiv týmu

Zimní příprava fotbalových týmů z krajských a okresních soutěží je v plném proudu. Na jarní část sezony se chtějí co nejlépe připravit i v Dobřichovicích, co všechno hráči absolvují?

Fotbalisté Dobřichovic, kteří v tabulce okresního přeboru Praha-západ přezimují na skvělém druhém místě, zahájili neoblíbenou část sezony předposlední lednový den. Od té se doby pravidelně dvakrát týdně scházejí na trénincích. „V úterý běháme a ve čtvrtek pod umělým osvětlením na naší umělce hlavně hrajeme fotbálek, plus k tomu přidáme nějaké drobné běhání,“ nastiňuje náplň tréninků Tomáš Kratina.

Zpestřením zimní přípravy jsou zápasy na kvalitně obsazeném turnaji v Berouně. Dobřichovičtí mají za sebou dva zápasy v základní skupině se srovnatelnými soupeři. V utkání proti Zdicím z berounského přeboru vedli po prvním poločase 2:0, nakonec ale odešli poraženi 2:3.

„Utkání jsme měli rozhodnout už v úvodní půli, ale bohužel jsme nedali další tři stoprocentní šance a po změně neudrželi rozestavení… Bylo to z naší strany hodně zbrklé. Ke konci zápasu jsme udělali dvě velké chyby, které soupeř potrestal,“ řekl k úvodnímu zápasu nejlepší podzimní dobřichovický střelec.

O týden později nastoupil se svými spoluhráči proti Všeradicím, které hrají třetí třídu. „Šlo o vyrovnané utkání. Ve druhém poločase jsme opět museli dohánět, dvakrát jsme dotahovali jednogólové manko a v závěru jsme byli více hladoví po rozhodující brance. Vyplatilo se nám to,“ řekl Kratina k duelu, který Dobřichovice nakonec vyhrály 4:3.

Na berounském turnaji hraném na hřišti na Máchovně nastoupí v rámci skupiny ještě proti Dobříči a „béčku“ pořádajícího Českého Lva-Unionu. Na závěr je čeká ještě duel o konečné umístění.

Kromě zápasů ovšem mužstvo pod vedením trenéra Kocourka bude i nadále pokračovat v nabírání nezbytné fyzické kondice. „Příští týden nás čeká oblíbený ‘svatý týden’, který je založený na náročné fyzické přípravě. Znamená od pondělí do pátku intenzivní běhání každý den,“ dodal k nejbližšímu programu přípravy Tomáš Kratina.

(ph)