U Zdic řidič srazil motorkáře, policisté prosí o pomoc

Ilustrační foto: archiv

V sobotu 16. května krátce před 18. hodinou na dálnici D5 nedaleko Zdic ve směru do Prahy srazil řidič stříbrného mercedesu motorkáře a od nehody ujel.
Proč auto havarovalo, není jasné. Při předjíždění z levého do pravého jízdního pruhu narazilo boční částí do motocyklu, který spadl na vozovku a „dojel“ k pravým svodidlům. Řidič mercedesu od nehody ujel. Motorkář po vymrštění ze stroje narazil do protihlukové stěny a navzdory pomoci kolemjedoucích zemřel.

Berounští kriminalisté na základě pátrání a kamerového systému 52letého řidiče mercedesu vypátrali. Obvinili ho z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Hrozí mu až šest let vězení.

Policisté prosí o pomoc všechny, kteří se v dané době nacházeli na místě nehody, nebo tímto úsekem projížděli a nehodu nebo jízdu mercedesu zaznamenali. „Veškeré informace k této dopravní nehodě uvítají policisté na službě kriminální policie a vyšetřování v Berouně nebo na telefonním čísle 606 665 995 nebo lince 158,“ doplnila tisková mluvčí Jana Šteinerová.

(lib)