VIDEO: Turnaj na počest Davida vyhrály Černošice

Ve video reportáži se ohlédneme za fotbalovým turnajem Davida Laciny, který uspořádala řevnická škola na počest svého žáka, jež přesně před rokem náhle zemřel. Turnaj vyhrál tým z Černošic.

„David byl velký sportovec, fotbalista, proto jsme zvolili fotbalový turnaj jako důstojnou vzpomínku,“ uvedl ředitel pořádající školy Tomáš Řezníček. Šest týmů ze základních škol z dolního Poberouní a tým někdejších spoluhráčů Davida Slavoj Řevnice změřily síly v systému každý s každým. Putovní pohár pro vítěze vybojovali žáci ZŠ Černošice.

„Byla tu skvělá atmosféra a nám bylo ctí takto památku Davida uctít. Nejtěžším soupeřem pro nás byl řevnický Slavoj,“ uvedl Benjamin Rais z vítězného mužstva. Ceny převzal od rodičů Davida, kteří se turnaje rovněž zúčastnili. „Děkuji všem, kteří měli organizaci na starosti. Z pozice sportovce a trenéra si dokáži představit, co to obnáší a jak je náročné obětovat volný čas tím spíše, že je před Vánocemi,“ sdělil David Lacina starší.

Druhý skončil tým Radotína, bronz vybojovali hráči Slavoje Řevnice, kteří s Davidem hráli. Během slavnostního vyhlašování si cenu pro nejproduktivnějšího hráče – dres oblíbeného fotbalového klubu Davida s podpisy hráčů Sk Slavia Praha – odnesl David Veselý z Radotína. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Michal Kudlička, který si zase odnesl dres pražské Sparty. „Správní hráči by měli nejen fandit svému týmu, ale umět respektovat i soupeře,“ uvedl při předávání dresu Miloslav Frýdl.

Sportovní výkony jednotlivých týmů i slavnostní předávání cen můžete zhlédnout v reportáži DOBNET TV.

(pan)