Po Berounu policisté pomáhají chlapci v Kladně

Foto: Policie ČR

Berounští policisté ukončili sbírku plastových víček pro nemocného Tomáše Blahníka ze Základní školy Tmaň. Tomáš trpí svalovou dystrofií a pomoc policistů mu pomohla s léčbou.

Strážci zákona sbírali plastová víčka od roku 2016. Finanční prostředky získané za jejich výkup rodina použila na nákup potřebných kompenzačních a zdravotních pomůcek pro nemocného syna. Do sbírky se zapojili nejen policisté z celé republiky, ale také široká veřejnost. V první vlně se podařilo nasbírat čtyři tuny víček, ve druhé zhruba o tři tuny víček více.

„Rádi bychom poděkovali všem, kteří tuto sbírku podpořili a pomohli tak dobré věci. Žádáme všechny, aby do Berouna již víčka neposílali. V současné době je možné posílat plastová víčka na Územní odbor PČR Kladno. Zde se policisté rozhodli podpořit touto sbírkou dalšího nemocného chlapce,“ uvedla Marcela Pučelíková, tisková mluvčí berounských policistů.

Kladenští policisté začali víčka a destičky sbírat v dubnu roku 2016. Snaží se tím pomoci malému chlapci, který se v roce 2014 v jedné obci na Slánsku vážně zranil při nešťastné události v bazénu. Z místa ho odvážel vrtulník v kritickém stavu. Vážné zranění si vyžádalo dlouhodobou péči. Aby se chlapec mohl vrátit do plnohodnotného života, potřebuje každodenní rehabilitaci a cvičení, lázeňskou péči, zdravotní a rehabilitační pomůcky. S financemi na tyto nákladné položky se nyní snaží pomoci také kladenští policisté spolu s širokou veřejností.