Tenisté mají novou halu, mohou zase hrát i v zimě

Slavnostního přestřižení pásky se v nové přetlakové hale ujali starosta Řevnic ing. Tomáš Smrčka a předseda Sportclubu Jan Švéd. Foto: Pavla Matějů

Řevnice – Tenisté mohou od neděle 22. října opět trénovat a hrát i přes zimu. Místní Sportclub postavil v areálu Za vodou novou přetlakovou halu, která bude sloužit jak k tréninkům mladých tenistů, na jejichž přípravu se spolek specializuje, tak pro širokou veřejnost. Ta ji bude mít k dispozici o víkendech neomezeně a v pracovních dnech především v dopoledních a večerních časech.

Nafukovací hala se vždy před zimní sezonou přikryje dva dosavadní antukové dvorce a na jaře se její plášť opět složí. Její provoz byl zahájen 10 let poté, kdy Sportclub začal s budováním tenisového areálu Za vodou.

„Tehdy jsme přebrali zpustlou zónu s vysokými křovinami a lavinami odpadků, které zde kolemjdoucí pohazovali. Bylo to území, kde přebývali bezdomovci a navíc ho ještě ten rok 2013 postihla poslední řevnická povodeň. Během deseti let se nám podařilo celou oblast proměnit: vyrostly zde tři antukové dvorce, asfaltové hřiště pro bandyhokej, odrazová stěna, klubovna, proměnila se i zahradní část a nyní nově vznikla hala,“ uvedl pro iDOBNET předseda Sportclubu Jan Švéd.

Po slavnostním přestřižení pásky se mohli hosté v nové hale potěšit dovednostmi malých tenistů. Foto: Pavla Matějů

Tenis se v zimě v Řevnicích přestal hrát před dvěma lety, kdy nový vlastník pozemků vedle Liďáku zboural kurty a rozhodl se zde postavit školní halu, v níž s tenisovými kurty standardních rozměrů a výběhů za lajnami nepočítal. Zhruba stovka dětí z tenisové školy Sportclubu proto musela cestovat za tréninky do Tachlovic, Rudné, Litně i jinam po okolí. Menší děti se vešly do společenského sálu Liďáku a ostatní tenisté zkrátka přestali v zimě sportovat.

„Bylo jasné, že musíme něco udělat, a tak jsme získali stavební povolení na pevnou dvoukurtovou halu, ale s nástupem covidové epidemie vzrostly odhadované náklady na stavbu z 20 milionů Kč na 46 milionů,“ vysvětlil Jan Švéd s tím, že taková stavba je momentálně nereálná, proto se spolek rozhodl pro levnější variantu.

Hala stojí díky vlastním prostředkům klubu i finančním darům členů a příznivců, společnosti K&V ELEKTRO i dalších firem, a také díky podpoře města Řevnice, brigádnickému úsilí rodiny Froňků i některých dalších členů. Naděje na pevnou halu se však do budoucna Sportclub nevzdává.

Nová přetlaková hala na tenis vyrostla v Řevnicích v areálu Za vodou. Foto: Pavla Matějů
Nová nafukovací tenisová hala zakryje vždy na zimu dva stávající antukové kurty. Foto: Pavla Matějů