Maďarská kapela bude koncertovat pod Brdy

Foto: z archivu organizátora

ČERNOŠICE – Koncert čtyřčlenné rockové kapely Ék z Budapešti se uskuteční 26. října ve 20 hodin v černošickém Club Kině. Kapela hraje ve složení Oliver Lee (kytara, zpěv), Ádám Balasi (bicí, zpěv), Bence Attila Oláh (klávesy, zpěv) a Csaba Kecskeméti (basová kytara).

Ék je čtyřčlenná rocková skupina z Budapešti. Za dobu existence se zviditelnila na nejvýznamnějších maďarských pódiích. V dnešní době je nezanedbatelnou součástí nejen budapešťské klubové scény. Krátce po vzniku si skupiny všimnul Cseh Tomás a natočil s ní v roce 2015 její první album February.

V následujících třech letech odehráli Ék množství koncertů po celém Maďarsku a také dostali šanci představit se na krátkém turné v Transylvánii. Rok 2018 byl dalším milníkem. Vydali druhé album Whatever it takes a k titulní skladbě natočili videoklip. Ve stejném roce zvítězili v místní talentové soutěži. Jako cenu získali možnost natočení EP Orchard. Na konci roku 2018 natočili další video k písničce Mountains 2. V roce 2019 oslavili speciální show páté narozeniny v budapešťském klubu Akvarium a vypravili se na velké evropské turné, v jehož rámci zavítali poprvé i na několik koncertů do Česka. Ani za současné složité situace nezaháleli a koncem roku 2022 obdržel Oliver ocenění Maďarské akademie populární hudby.