Do půlky listopadu můžete nominovat osobnosti na Ceny hejtmanky Středočeského kraje 2023

Hejtmanka Petra Pecková Foto: z archivu KÚ Středočeského kraje

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Do poloviny listopadu může veřejnost zasílat nominace na Cenu hejtmanky Středočeského kraje 2023, a to hned v osmi kategoriích: Hrdinský čin a společenská odpovědnost, kultura, sport, vzdělávání, věda a výzkum, pracovník veřejného sektoru, podnikatel a cena veřejnosti.

Nominace na ocenění je možné podat do 15. listopadu elektronicky ve formuláři, který je dostupný na webových stránkách kraje, případně poštou nebo osobně na podatelnu Krajského úřadu Středočeského kraje v pražské Zborovské ulici.

Cena hejtmanky Středočeského kraje je oceněním za vynikající občanské zásluhy o rozvoj kraje a hrdinské a jiné výjimečné činy jednotlivých osob. Nominované osobnosti musí být spjaté se Středočeským krajem. Buď tím, že se ve Středočeském kraji narodily, žijí zde, nebo je s krajem spjato jejich působení, život, dílo nebo činnost. Cenu lze udělit také in memoriam. O výběru oceněného v prvních sedmi kategoriích rozhoduje na základě nominací hodnoticí komise, o vítězi v kategorii Cena veřejnosti se rozhoduje prostřednictvím hlasování.