Tamara Klusová natáčela charitativní video

Charitativní video na podporu rovnosti tváří natáčela v Dobřichovicích Tamara Klusová. Společně s ní se do projektu zapojili také čtyři členové Dobřichovické divadelní společnosti.

Všichni se tak podíleli na podpoře Mezinárodního týdne rovnosti tváří, který potrvá od 17. do 25. května. Iniciativa vznikla v celosvětové alianci Face Equality International (FEI), jejímž cílem je osvěta problematiky začlenění osob se znetvořením, tedy lidí s jakýmkoli postižením vzhledu.

Jediným českým zástupcem ve FEI je pobočný spolek Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR Be Treacher Collins (Be TCS). Právě ten, společně se spolkem Ichtyóza, organizačně stojí za oslavami Mezinárodního týdne rovnosti tváří v České republice. Zapojí se také spolky pomáhající lidem po popáleninových úrazech. Ambasadorkou projektu se stala Tamara Klusová.

„Od chvíle, kdy do mého života přišli lidé s TCS, obrátil se mi život v hodnotách vzhůru nohama. Čím blíž mi jsou, tím více si  na vlastní kůži uvědomuji, jak dlouhá cesta k laskavost a bezpodmínečnosti nás, jako společnost, ještě čeká. Celým svým srdcem si přeju, aby náš společný projekt, který brzy pošleme do světa, otevřel otázky spojené s odlišnostmi, a hlavně s rovností lidí. Všichni jsme totiž jedineční bez ohledu na to, jak kdo z nás vypadá. Kéž se na svět díváme více srdcem než očima. Klišé? Nemyslím si,“ řekla Klusová.

(red)