Volejbalisté z Dobřichovic berou stříbro

Foto:  Jaroslav Čermák
Foto: Jaroslav Čermák

Dobřichovické mužstvo dominovalo ve finálových kláních na domácí palubovce. Na hřišti soupeře se mu ale nedařilo, a tak letošní sezonu skončilo jako druhé. Přesto jde o velký úspěch.

Již na začátku března se Dobřichovice dozvěděly, kdo bude jejich finálovým soupeřem. Stal se jím rezervní tým Brna, který až v posledním možném zápase zvrátil na svou stranu semifinálovou sérii s Nymburkem.

Ve finálové sérii měli Dobřichovičtí jako první výhodu domácí palubovky. Jakožto zkušení borci toho náležitě využili. Během prvního hracího dne, v pátek 11. března, před zraky několika desítek fanoušků vybojovali výhru 3:1. Hned následující den se týmy utkaly znovu a opět se opakovala hra, v níž domácí nad soupeřem naprosto dominovali a zvítězili 3:0.

V dalším týdnu se celek Dobřichovic vydal do Brna. Po únavné cestě a v roli hostů se mužům příliš nedařilo. Brno po výsledcích 3:2 a 3:0 dokázalo srovnat stav série na 2:2.

Rozhodující, páté utkání se hrálo opět na palubovce dobřichovického Sokola. Brňané neponechali nic náhodě a tým posílili hned o několik hráčů A týmu. Tento krok se ukázal jako klíčový a extraligovými zkušenostmi nabitý celek z Brna nedal Dobřichovicím šanci a zvítězil 3:1.

Dobřichovičtí volejbalisté jsou spokojeni s celou letošní sezonou. Druhé místo v 1. lize mužů to jen potvrzuje.

(dr)