Tři zápasy a hotovo. Volejbalisté postupují v play off

Foto: archiv týmu

Dobřichovickým volejbalistům stačil nejmenší počet zápasů k postupu do 2. kola prvoligového play off. Daří se i ženskému týmu, který zatím vyhrál všechny duely v nadstavbové části.

Volejbalisté vstupovali do play off jako vítězové základní části. Že budou v sérii hrané na tři vítězné duely proti SK Brno favoritem, potvrdily oba domácí zápasy. Svěřenci kouče Jakuba Kolouška svého soupeře smetli dvakrát 3:0 na sety a do moravské metropole tak odcestovali s vědomím, že pokud utkání zvládnou, postup mají v kapse.

V Brně to ovšem Dobřichovice neměly vůbec jednoduché. Nejprve prohrávaly 0:1, poté ještě 1:2. Ve čtvrté sadě ale hostující hráči srovnali a v následném rozhodujícím pátém setu obrat dokonali. Vydřenou výhrou ovládli sérii 3:0 na zápasy a zajistili si postup do 2. kola play off. Na jméno soupeře zatím čekají.

S dobrou formou se ve druhé fázi sezony potkaly také dobřichovické volejbalistky. Ty se po dvou výhrách v Brně poprvé v nadstavbové části představily před svými fanoušky v domácí hale, kde přivítaly soupeřky z Hronova. Oba zápasy měly vcelku jednoznačný průběh, výhry 3:0 na sety hovoří za vše.

V tabulce nadstavby, kam postoupily vždy tři nejlepší celky z obou prvoligových skupin, patří Dobřichovicím už druhé místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí VK České Budejovice. O další body si zahrají v pátek 23. a v sobotu 24. února na palubovce pražského Tatranu Střešovice.

(ph)