Světoznámá houslistka zanedlouho pokřtí CD

Foto: archiv Barbory Kolářové

Na křest nového cédéčka světoznámé houslistky Barbory Kolářové zve dětská lidová muzika Notičky, jejíž první primáškou Barbora Kolářová byla. Uskuteční se 10. prosince od 18 hodin.
Křest se uskuteční v rámci adventního koncertu Notiček, a to i za účasti amerického skladatele Pascala Le Boeufa v pražském kostele sv. Šimona a Judy. Více prozrazuje vedoucí souboru Lenka Kolářová.

Jaké skladby nové cédéčko posluchačům nabídne?
Sólové skladby, které ještě nikdy nebyly natočeny, skladatelů J. Francaixe a K. Slavického a skladbu Imp in Impulse, podle níž se album také jmenuje, od Pascala Le Boeufa. Je to skladba speciálně napsaná pro Barboru. Točila se také jako videoklip, s premiérou v prosinci 2019.

Jak dlouho a kde deska vznikala?
Postupně od podzimu 2018. Točilo se v Princeton University a v Sony Record. Barunka hledala prostory pro křest a koncert. Napadlo nás, proč obojí nespojit? Myslím, že je to ideální: Notičky, kde Barunka začínala svoji houslovou kariéru, si zahrají společně se svou bývalou primáškou, dnes již světoznámou a vyhledávanou houslistkou.

Jak vypadá celé turné, které Barbora s deskou po Čechách podnikne?
Začíná 24. listopadu v Černošicích. Pascal Le Boeuf přiletí do Čech na začátku prosince, s Barborou a cellistou Vojtěchem Urbanem z Doležalova kvarteta budou koncertovat v muzeu v Kladrubech (6. 12.), v městském sále na Vráži v Černošicích (7. 12.) a 8. 12. na tachovském zámku. Na programu jsou převážně skladby Pascala, ale i ty od G. Bacewicze a M. Ravela.

A co čeká během adventu Notičky?
V neděli 8. prosince vystupujeme na koncertě myslivců v Rudolfinu, 15. 12. na Adventním koncertě na Vyšehradě, přímý přenos vysílá Česká televize. A v sobotu 21. 12. hrajeme ve Svinařích.

(pan)