Středoškoláci měřili znalosti z ekonomie v rámci kraje

Foto: KÚSK

Ve středočeském kole Ekonomické olympiády soutěžilo ve znalostech ekonomie více než padesát studentů ze středních škol. Výsledky se dozvíme 22. února.

Po nich bude jasné, kdo postoupí do finále. Z každého kraje jde vždy o dva nejlepší studenty. K nim se ještě přidá dalších až 22 studentů s nejlepším bodovým hodnocením v rámci celé České republiky. Studenti ve všech kolech prokazují své znalosti z dějin ekonomického myšlení, mikroekonomie, makroekonomie, mezinárodní ekonomie, ale musí mít přehled i o aktuálním dění v oboru.

Cílem soutěže je vyhledávat mezi středoškoláky nejnadanější budoucí ekonomy. „K účasti v olympiádě se přihlíží například i v příjímacím řízení na vysoké školy, i to může studenta motivovat. Studenti mohou také vyhrát stáže a hodnotné ceny, které Ekonomické olympiádě poskytují partneři projektu,“ doplnil radní Středočeského kraje pro oblast školství Zdeněk Seidl

Ekonomickou olympiádu organizačně zastřešuje Institut ekonomického vzdělávání (INEV), který je zároveň odborným garantem. Jeho správní rada je složená z ekonomů z České národní banky a Vysoké školy ekonomické. Ekonomická olympiáda je zaštítěná nejen Českou národní bankou, má podporu České bankovní asociace (ČBA), Asociace krajů České republiky (AKČR) a Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd (Občankáři).

(red)