Na nejlepší tenisty čekaly nové a větší poháry

Nejlepší v kategorii žactvo A: zleva Tomáš Římal (2.), Karel Rychtařík (1.), Natálie Langhammerová (3.). Foto: Sportclub Řevnice

Řevnická tenisová liga se přehoupla do své druhé poloviny. Čtvrtého turnaje se první únorovou neděli navzdory chřipkové epidemii a kolizí s jarními prázdninami zúčastnilo 25 dětí.

Podle organizátorů pořádajícího Sportclubu Řevnice roste úroveň zápasů s každým odehraným turnajem. Jedním z vrcholů letošního ročníku byl finálový souboj žactva A mezi Karlem Rychtaříkem a Tomášem Římalem. Mimořádně kvalitní duel nakonec vyhrál dvanáctiletý Rychtařík, který tak potvrdil svoji nadvládu v této kategorii. Pokaždé se dostal do finále, z toho třikrát si domů odnesl trofej pro vítěze.

V kategorii žactvo B byl na krytých kurtech za Liďákem tentokrát nejlepší David Procházka, když ve finále otočil nepříznivý stav proti Ondřeji Zúbkovi. Oba si pro příští turnaj zajistili postup do žákovského „áčka“.

Vítězka kategorie minitenistů Samantha Krásná. Foto: Sportclub Řevnice

Novinka čekala na babytenisty. Ti totiž nehráli na zkrácený, ale poprvé na celý kurt, s čímž se nejlépe vypořádal Hugo Hovorka. Mezi nejmenšími minitenisty vyhrála Samantha Krásná.

Díky ní si jeden triumf odvezl Sokol Lety, zbylé tři kategorie ovládli hráči pořádajícího Sportclubu. Všichni na medailových pozicích se mohli těšit na nové poháry, podstatně větší, než na jaké byli zvyklí. „Za tohle překvapení děkujeme Aleši Klempererovi, který nákup pohárů sponzoroval,“ prozradil turnajový ředitel Michal Mottl.

Řevnická tenisová liga se tímto turnajem přehoupla do své druhé poloviny. Další kolo se uskuteční v neděli 4. března.

(ph)