SOUTĚŽ o vstupenky na otvírák Lesních slavností

Foto: archiv skupiny

V neděli 26. srpna odstartují v Lesním divadle v Řevnicích Lesní slavnosti divadla. Ve 20 hodin se tam jako první představí projekt Dekkandancers na jihu. A vy máte šanci získat vstupenky zdarma!

V choreografiích čtyř mladých umělců tvořících ve volném uskupení pod názvem Dekkadancers se snoubí vášeň s energií. Jejich projekty mají divácky vstřícnou dramaturgii.

První choreografie Přesně včas dvojice Vinklát–Pechar na hudbu současného německého skladatele Maxe Richtera (Untitled figures) a klasika Franze Schuberta (smyčcový kvartet Smrt a dívka) propojí klasickou a elektronickou hudbu.

Proslulá Debussyho skladba podle slavné básně S. Mallarmého Faunovo odpoledne postihuje v kompozici Marka Svobodníka s přidanou hudbou Radiohead stav změněného vědomí – snění, v němž se obrazy uchovávané v paměti a naše fantazie v onu chvíli mísí s událostmi prožívané vnější reality. Zkrátka všichni lidé, i faunové, mají své sny, ale jen někteří se souží pro iluzi.

Třetí choreografie Viktora Konvalinky Elixír je vtipná „vizuální audiokniha psaná krví“ na libreto Štěpána Benyovszkého. Tentokrát se ocitneme v ospalém baru na francouzském venkově, který nečekaně ožije, když hosté zjistí, že někde blízko lze najít klíč k elixíru věčného života. Příběh plný akce, humoru a tance na pestrou hudební koláž doprovodí mluveným slovem hlas Jiřího Lábuse.

Tři z vás, kteří správně odpovědí na první otázku a nejzajímavěji na druhou, získají dvě vstupenky na představení Dekkandancers na jihu.

  •  1.  Otázka: Kdo tvoří tvůrčí čtyřku Dekkandancers?
  •  2.  Koho na představení vezmete a proč?

Nápovědu najdete na webu LesniSlavnosti.cz. Odpovědi posílejte na e-mail soutez@dobnet.cz do 3. srpna spolu s celým jménem a kontaktním telefonem.

Na webu také běží předprodej vstupenek, stejně jako v Městském kulturním středisku v Řevnicích.

(red)