Dvacátý ročník soutěže Zlatý erb je v plném proudu

Ilustrační foto: archiv

Města i obce se mohou opět hlásit do soutěže Zlatý erb. Hodnotit se budou jejich oficiální webové stránky, elektronické služby a turistické webové prezentace. Uzávěrka je 19. ledna 2018 ve 14:00.

Krajské kolo již tradiční soutěže vyhlásil Středočeský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč.

Smyslem celého projektu je nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale jejich webmasterům a provozovatelům poskytuje také užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování. Vítězům jednotlivých kategorií krajských kol bude zajištěn vstup zdarma na konferenci ISSS v Hradci Králové a na odborné semináře zaměřené na hodnocení webů a s tím spojenou problematiku.

Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a další.

Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny ve třech kategoriích: nejlepší webová stránka, nejlepší webová stránka obce a do třetice Smart City a nejlepší elektronická služba

V celostátním kole bude udělena také cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, mimo měst a obcí mohou soutěžit i kraje, turistické destinace a turistické atraktivity.

Všechny podklady a pravidla jsou k dispozici na webu Zlatého erbu.

(red)