Štefan Margita zazpívá na zámku v Litni

Foto: archiv organizátora

LITEŇ – Dvanáctý ročník Festivalu Jarmily Novotné zahájí vynikající český tenorista Štefan Margita. V neděli 16. dubna od 19 hodin vystoupí v komorním programu se svými šansony z nového alba Na správné cestě. V historické budově Čechovny liteňského zámku ho doprovodí violoncellistka Iris Morris a klavírista Michal Kindl.

Oblíbený festival letos hostí hornové kurzy, přehlídku ZUŠ Open, prestižní pěvecké kurzy pod vedením přední české lektorky Heleny Kaupové a světově proslulého amerického hlasového kouče Kamala Khana. Poprvé ho obohatí výtvarné kurzy ve spolupráci s Národní galerií, probíhat budou v překrásných, nově zrekonstruovaných prostorách oranžerie. Více informací na webu zamekliten.cz.

Štefan Margita nespolupracuje s Festivalem Jarmily Novotné poprvé, ale do Litně se rád vrací. Možná proto si pro všechny návštěvníky tohoto koncertu připravil speciální zážitek. Margita poprvé vystoupil na třetím ročníku v roce 2014 na velkém open air koncertu na nádvoří zámku Liteň, nazvaným Pocta Jarmile Novotné, s Jiřím Bělohlávkem a PKF – Prague Philharmonia a poté v loňském ročníku jakožto exkluzivní host benefičního koncertu Děkujeme hudbou. Svým vystoupením podpořil mladé ukrajinské umělce, kteří byli nuceni opustit svou zem kvůli válce.

Cena vstupenek na tento koncert je 1 000 Kč. K dostání je i omezené množství speciálních vstupenek za 2 000 Kč, které navíc nabídnou setkání s umělcem po koncertu se sklenkou vína a autogramiádou.