Sportovci z Poberouní budují nové kabiny a sokolovnu

Ilustrační foto: archiv

Zatímco Sokolové v Černošicích budou díky dotaci opravovat svou sokolovnu, letovští fotbalisté zase stavějí nové kabiny. Oba sportovní oddíly na nové zázemí čekaly na dvě desítky let.
Černošičtí sokolové po letech konečně uspěli s žádostí o dotaci na rekonstrukci sokolovny, rozšíření prostor pro svou činnost a přístavbu šaten a sociálních zařízení. Z potřebných asi 18 milionů korun přinese dotace 10 milionů. Sokol ke svým úsporám ve výši dvou milionů počítá ještě s využitím bankovního úvěru na další dva miliony.

Dál bude usilovat ještě o získání dotace na zateplení fasády a výměnu oken, případně další příspěvky. Navíc černošičtí zastupitelé schválili dotaci z městského rozpočtu až do výše 4,5 milionů Kč na doplnění chybějících prostředků.

V Letech vedle dětského hřiště a hřiště s umělým povrchem začala stavba nových kabin místních fotbalistů. Prvním krokem byla demolice původního objektu restaurace a sociálního zařízení. Také jim se podařilo získat státní dotaci. Obec přislíbila na realizaci projektu přispět částkou 1,28 milionu korun. Všechny týmy FK Lety proto budou po celý podzim hostovat na hřištích soupeřů.

(pan)