Sloup vysokého napětí zabil dělníka, další dva zranil

Padající sloup vysokého napětí u Řevnic v oblasti ulice Na Vrážku usmrtil ve středu po poledni jednoho dělníka. Druhého s těžkými zraněními dopravil vrtulník do pražské motolské nemocnice. Oba pracovali ve výšce na plošině a demontovali starý sloup elektrického vedení, který je při pádu i s plošinou smetl.

Třetího muže, který stál na zemi, lehce zranily padající kabely a byl převezen do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí.

Podle ředitele Trans Hospitalu Plus byli oba dělníci z plošiny ve věku 27 let. „Muž, pro kterého přiletěl vrtulník, utrpěl zranění hlavy a mnohačetné zlomeniny rukou, nohou a žeber. Napojili jsme ho na plicní ventilaci. Byl ve velmi vážném stavu,“ řekl Bořek Bulíček.

Proč k tragédii došlo je předmětem vyšetřování. Událost prověřují kriminalisté z oddělení Praha venkov – západ, u mrtvého byla nařízena soudní pitva,“ uvedla pro Dobnet.cz mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Porušené elektrické vedení následně způsobilo i kolizi na železniční trati mezi Zadní Třebaní a Řevnicemi. Dráty vysokého napětí spadly na trať a v úseku Karlštejn – Řevnice a zpět bude podle mluvčího Správy železnic Martina Kavky až zhruba do osmé hodiny večerní zavedena náhradní autobusová doprava.